polCRA.com
Forum Badania Kliniczne w Polsce
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak znale?? prac? jako CRA?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polCRA.com Strona Główna -> Dla poszukuj?cych pracy na rynku Clinical Research
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joanna

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 1:03 pm    Temat postu: jak znale?? prac? jako CRA? Odpowiedz z cytatem

Pytanie jak w tytule Smile. Jestem bardzo zainteresowana prac? jako CRA, ale doswiadczenia konkretnie w tym zawodzie nie mam. Tymczasem jednym z g?ównych wymogów oglosze? jest minimum 6 miesi?cy pracy jako CRA. Czy b. dobra znajomo?c rynku medycznego mo?e byc tu atutem? Moze ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami w poszukiwaniu takiej pracy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Moni

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

Witam. Chyba inaugurujemy to forum!!!! Very Happy
Trzeba cierpliwie odpowiada? na wszystkie og?oszenia-te z wymaganym do?wiadczeniem te?. Wiele CRO nie og?asza si? w gazetach, trzeba do nich s?a? bezposrednio CV. Podstawowe wymagania pewnie znasz...
Znajomo?? rynku medycznego-OK, ale bardziej stawia?abym na umiej?tno?? pracy i nawi?zywania kontaktu z lekarzami.
Powrót do góry
Joanna

PostWysłany: Wto Lis 14, 2006 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi?o mi, ze odpowiedzia?a?. Faktycznie - na razie nie ma tu t?oku Smile
Je?li chodzi o umiej?tno?? pracy z lekarzami i ca?? reszt? personelu szpitala, to ca?y czas dzia?am w tym ?rodowisku - pracuj? w firmie zajmuj?cej si? kompleksowym wyposa?aniem szpitali.
A ty? szukasz takiej pracy czy ju? ja masz?
Powrót do góry
Rafa?

PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Ciesz? si?, i? znalaz?em to "raczkuj?ce" forum Very Happy
Jestem studentem zarz?dzania w opiece zdrowotnej, a oprócz tego od 8 miesi?cy pracuje w jednym z centrów Onkologii.
Podobnie jak Joanna chcia?bym rozpocz?? prac? jako CRA. Nie ukrywam, ?e brak do?wiadczenia "wi??e" mi r?ce. Na rynku pracy CRA zauwa?am swoisty paradoks: nie rozpoczniesz pracy, je?li nie masz do?wiadczenia, a nie zdob?dziesz do?wiadczenia bo nie rozpoczniesz pracy Very Happy

Co mogliby?cie poradzi? ?

Co s?dzicie o kursach CRDE i podr?czniku M. Waltera ?

Pozdrawiam !
Powrót do góry
Iwona

PostWysłany: Pią Lis 24, 2006 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Chcia?am zapyta? czy znacie jakie? firmy CRO maj?ce siedzib? b?d? fili? w Trójmie?cie?

A propos podr?cznika Waltera, podobno dobrze jest b?ysn?? jakimi? wiadomo?ciami z podr. podczas rozmowy kwalifikacyjnej Wink
Powrót do góry
jollyjoker

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 9:20 am    Temat postu: Praca jako CRA Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ciesz? si?, ?e powsta?o takie forum.
Chc? podzieli? si? kilkoma wa?nymi informacjami:
1) Oferty pracy i do?wiadczenie
Faktycznie CRO szukaj? g?ównie osób, które maj? ju? jakie? do?wiadczenie w monitorowaniu. Z uwagi jednak na coraz wi?ksz? liczb? prowadzonych bada? zdarzaj? si? te? oferty dla osób z minimalnym do?wiadczeniem lub wr?cz bez do?wiadczenia praktycznego. Namiary na jedn? z takich firm mog? poda? na privie. Napewno zawsze wa?ne jest zrobienie kursu ICH GCP, przynajmniej w zakresie GCP i obowi?zków stron prowadz?cych badanie kliniczne ze szczególnym zwróceniem uwagi na rol? CRA.
2) Wiedza
Studia w zakresie medycyny lub farmacji, to powa?ny atut, gdy? rozmawiasz z medykami, wi?c znajomo?? fizjologii, biochemii czy farmakologii zawsze si? przyda.
3) Cechy charakteru osobowo??
Jest to praca dla osób lubi?cych systematyczno?? i drobiazgowych, przywi?zuj?cych uwag? do szczegó?ów. Je?li masz natur? ba?aganiarza, to zgubisz si? w badaniach. Poza tym pracowito?? i pracowito??. Przydaj? si? te? umiejetno?? nawi?zywania kontaktów, ale wg mnie nie stanowi to problemu dla osób, które maj? troche wrodzonej inteligencji.
4) Umiej?tno?ci
Na pewno jedn? z najwa?niejszych jest bardzo dobra znajomo?? medyczno-farmaceutycznego j?zyka angielskiego. Unika si? w ten sposób stresu zwi?zanego ze studiowaniem tomów dokumentacji w obcym j?zyku. Moja dobra rada - conajmniej pó? roku intensywnego angielskiego zanim zdecydujesz si? na t? prac?.
5) Znajomo?? rynku medycznego - nie ma specjalnie znaczenia.
6) Podr?cznik Waltera - Najlepsza ksi??ka w Polsce. Niemniej jednak ju? zdetronizowana przez publikacje na ró?nych witrynach internetowych.

p.s. Zab?y?ni?cie - wszystko zale?y od tego z kim odbywa si? rozmow?. Wg mnie trzeba pami?ta? o jednym - RZETELNO??. Rzetelne dane to bezpiecze?stwo pacjentów, mniejsze straty dla firmy farmaceutycznej w przypadku wycofania leku z rynku. Poza tym warto si? wykaza? my?leniem perspektywicznym.

Pozdrawiam,
jollyjoker
Powrót do góry
anelkas

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 10:53 am    Temat postu: Re: Praca jako CRA Odpowiedz z cytatem

Witam,

poda?e? wiele cennych informacji w swoim mailu. Mam jeszcze jedno pytanie: czy w pracy CRA niezb?dne jest posiadanie prawa jazdy? W og?oszeniach dot. tego typu pracy zwykle jest taki wymóg, ale interesuje mnie jak to wygl?da w praktyce? Zajmuj? si? badaniami klinicznymi (stron? administracyjn? i merytoryczn?) od strony Sponsora (firma farmaceutyczna), od prawie 3 lat. Zastanawiam si? nad zmian? pracy.
Wszelkie informacje b?d? bardzo cenne.

Pozdrawiam ,
A.
Powrót do góry
aga

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ogó? prawo jazdy to istotny warunek-dostajesz samochód na i prujesz na wizyty monitoruj?ce. Ale ?wi?t si? troch? zmienia, s? samoloty, pociagi nawet je?d??, tak ?e chyba warto próbowa?. My?l?, ze jesli rozmowa dobrze Ci pójdzie to by? mo?e przymkn? na to oko.

A co do CRO z Trójmiasta-jest takowe. Nazywa si? NMCT (www.nmct.com)

I co do do?wiadczenia-praktycznie nie znajdziecie ofert takich, w których do?wiadczenie nie jest wymagane. A jako? nowi wchodz? do zawodu. Trzeba odpowiada? na wszystko... a nu? si? uda. Tylko trzeba si? przy?ozy? do CV. To podstawa
Powrót do góry
aga

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BTW, s? firmy oferuj?ce tzw. Traineeship Program, czyli sta?e dla osób bez doswiadczenia. Te, które znam to I3research, Docs i CRDE. Mo?e to jest jakie? wyj?cie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum polCRA.com Strona Główna -> Dla poszukuj?cych pracy na rynku Clinical Research Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: