strona główna » lista aktualności » szczegóły aktualności
15-03-2008  Tańsze polskie odpowiedniki leków

Polskie firmy farmaceutyczne inwestują dziś miliardy złotych w opracowanie tańszych zamienników drogich leków zagranicznych.

Najbardziej sensacyjnie zapowiada się wprowadzenie na rynek tańszych, nowoczesnych leków na raka. Na ukończeniu są już prace nad Atorvasterolem, czyli lekiem obniżającym poziom cholesterolu we krwi, oraz Debretinem, czyli preparatem stosowanym w leczeniu tzw. zespołu jelita drażliwego. Zamienniki będą o połowę tańsze, niż zagraniczne specyfiki, które kosztują dziś odpowiednio 118 zł i 20 zł. W ciągu najbliższych dwóch, czterech lat na rynek trafią polskie leki na nadciśnienie tętnicze, alergię, a także na stwardnienie rozsiane.

Największym wydarzeniem będzie jednak opracowanie polskich leków na raka. Prace nad nimi deklaruje co najmniej kilka firm. W niektórych z nich już trwają prace nad lekami m.in. na raka piersi i chłoniaka. Jednak w aptekach pojawią się one dopiero za trzy lata. Tyle bowiem trwa proces tworzenia leku, począwszy od koncepcji, poprzez badania kliniczne, aż do jego rejestracji.


Żródło: Dziennik Łódzki

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Adres e-mail:
Hasło:
SSL | ZAPAMIĘTAJ MNIE

Zarejestruj się.

Będziesz miał możliwość korzystania w pełni z zasobów naszego serwisu.

NEWSLETTER


dodaj usuń
CRDE
CYCLOPE Software
Copyright © 2007 polCRA. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Serwis używa plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację używania cookies.

polCRA jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy CRDE.
Inne wymienione powyżej produkty i nazwy firm mogą być nazwami towarowymi lub zarejestrowanymi nazwami będącymi własnością ich odpowiednich właścicieli.


Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO przejdź do nagłówka serwisu polCRA